Adrese: Hipokrāta iela 31, Vidzemes priekšpilsēta, Rīga

Skolas muzeja dibināšanas gads.

Skola dibināta 1992. gadā, tās attīstība un vēsture rit kopsolī ar Latvijas Trešo atmodu. 2018. gadā dibināts skolas muzejs.

Skolas muzeja nosaukums.

“Pēdas”. Skola, tās skolotāji, skolēni, vecāki cits cita dzīvē atstāj nospiedumus. Kādus? Cik dziļus? Tas atkarīgs no cilvēkiem un laika.

Muzeja darbības mērķis.

Saglabāt, apkopot un sistematizēt skolas pastāvēšanas laika liecības par notikumiem, skolotājiem, skolas darbiniekiem, skolēniem, veidot piederību un lepnumu par savu skolu. Muzeja, tāpat kā skolas moto skan: “Tici un veido sevi un pasauli.”

Muzeja dibinātāja / pirmā vadītāja.

Muzeja idejas autore, ekspozīciju izveidotāja ir pirmā un ilggadējā Mežciema pamatskolas direktore Silvija Tikmere. Viņa no mazas Mežciema sākumskolas, kurā 1992. gadā mācījās 149 skolēni, bija 7 klašu komplekti, strādāja 20 skolotāji, izveidoja Mežciema pamatskolu, kurā 2020. gadā mācās 800 skolēni, ir 28 klašu komplekti, strādā 56 skolotāji.

Muzeja tagadējā vadītāja.

Kopš 2021. gada par skolas muzeja vadītāju strādā interešu izglītības skolotāja Ginta Āriņa.

Īsa muzeja vēsture.

Muzeja iekārtošana bija viens no skolas Latvijas 100-gadei veltītajiem pasākumiem. Tā idejas pamatā bija vēlme parādīt, ka arī skola ar nepilnu 30 gadu pastāvēšanas vēsturi ir Latvijas daļiņa. 2018. gada 16. novembra svinīgajā pieņemšanā- ikgadējā labāko skolēnu sumināšanas akcijā pie direktores “Skolas lepnums”- muzejs vēra durvis pirmajiem apmeklētājiem.

Muzeja nozīmīgākie vai īpašākie eksponāti.

  • Muzeja nozīmīgākais eksponāts ir pirmais skolas vimpelis, kurā skolas nosaukumam līdzās ieaustās 9 kā dzērvju kāsī lidojošas grāmatas simbolizē un atgādina izglītības un skolotāju darba sūtību- kalpot nākotnei.
  • Oriģinālākie un spilgtākie muzeja eksponāti ir skolotāju portretu galerija “Skolotājs ir māksla”. Tie tapuši 2010. gada projektu nedēļas ietvaros, kad skolotāji pārtapa kāda slavena mākslinieka gleznota portreta līdziniekā. Fotoaparāts to fiksēja, mirklis- un tas jau ir vēsture. Mūsu skolas attīstība un skolotāju darbs ir māksla un to ir vērts saglabāt nākotnei.