2018.gada 12.decembrī apmeklētājiem durvis vēra Latvijas simtgadei veltītās izstādes otrā daļa – izstāde  „Rīgas skolas un skolotāji Latvijas simtgadē”, kur 100 fotogrāfijās rādām pa mirklim no dažādu Rīgas skolu dzīves 100 gadu garumā. Apmeklētāju uzmanībai gan fotogrāfijās uz sienas, gan digitālos fotorāmīšos sniegts ieskats skolotāju un skolēnu darba,  ikdienas un svētku gaitās – mācību stundās, sporta sacensībās, jaunu skolu celtniecības un atklāšanas gaitā, kara notikumos un pēckara grūtībās, jaunas tehnikas un jaunu tehnoloģiju apgūšanā, jaunu draugu iegūšanā un starptautiskajā apmaiņas procesā.

            Atsevišķa sadaļa atspoguļo Rīgas skolotāju darba novērtējumu Latvijas valsts līmenī, saņemot augstākos apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni un Atzinības krustu, un Rīgas pilsētas balvu – „Zelta pildspalvu”.

            No daudzajiem konkursiem un balvām, kuros piedalās skolotāji,  esam izvēlējušies vienu; sniegts neliels ieskats par skolotājiem – Ata Kronvalda balvas ieguvējiem. Stāsts par Rīgas skolotājiem – Starptautisko Luda Bērziņa radošā darba konkursu laureātiem un viņu veikumu būs skatāms nākamajā izstādes sadaļā 2019.gada septembrī. Ceram, ka, uz Muzeja aicinājumu iesūtīt materiālus par savu skolu skolotājiem – prēmijas laureātiem, atsauksies visas Rīgas skolas, gan bagātinot Rīgas Skolu muzeja krājumu, gan atzīstot un popularizējot savas skolas pedagogu veikumu.

            Atklājot izstādi, atveram arī jaunu sadaļu Rīgas Skolu muzeja mājas lapā – interaktīvo RĪGAS SKOLU KARTI.  Uz sadaļu pārceļojušas gan skolu ēku un skolu notikumu fotogrāfijas, gan „starta” informācija par skolām. Darbs ir tikai aizsācies, tāpēc gaidām papildus informāciju un fotogrāfijas gan no skolām, gan interesentiem, lai materiāls par Jūsu skolas vēsturi, sadzīvi, izciliem skolotājiem un audzēkņiem veidotos bagātīgāks, fotogrāfijas interesantākas.

            Rakstīsim kopīgi Rīgas nacionālo un daudznacionālo skolu vēsturi! Veidosim kopīgi ieskatu Rīgas izglītības iestāžu tagadnē un nākošajā simtgadē!

            P.S. Sakarā ar apmeklētāju interesi, izstādes darbības laiks pagarināts līdz 2019.gada 20.oktobrim.

Jāzeps Imants Vikšers

Rīgas Skolu muzeja vadītājs

Tālr.Nr.: 27006031, 27006037

e-pasts: skolumuzejs@inbox.lv

skolumuzejs.lv