Adrese: Nīcgales iela 15, Vidzemes priekšpilsēta, Rīga

Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas muzejs dibināts 2018. gadā.

Poļu skolas darbības Rīgā pētniecība (19.-20. gs.).

Muzeja dibinātājs / tagadējais vadītājs.

Henriks Vitkovskis (Henryk Witkowski), poļu vēstures, poļu ģeogrāfijas un kulturoloģijas skolotājs.

Muzeja sākums ir saistīts ar 100 gadu Latvijas un Polijas valstu jubileju un internacionālo konferenci Kara muzejā,  kas bija veltīta Latvijas un Polijas jubilejām.

• Rīgas Poļu pilsētas ģimnāzijas žetons, skolas cepures emblēma no 1930. gada. Šos priekšmetus mūsu skolai uzdāvināja Glovicskas kundze, kura bija skautinga Rīga moderatore un ģimnāzijas absolventes meita. Viņa atrada šos eksponātus sērkociņu kārbiņā.
  • Muzejā ir arī leģendārs A. Mickeviča portrets ar vācu ložu pēdām, Pjotra Lastovska, pēdējā dzīva esošā ģimnāzijas absolventa dāvinājums (šo portretu saņēmām no plastikas skolotāja Lukaseviča ar vēlējumu atdot šo relikviju atjaunotajai Poļu vidusskolai Rīgā).