Adrese: Bruknas iela 5, Zemgales priekšpilsēta, Rīga

Rīgas 95. vidusskolas muzejs dibināts 1998. gadā.

Atspoguļot Rīgas 95. vidusskolas vēsturi, izaugsmi un sasniegumus.

Muzeju dibināja skolas pirmā direktore Vera Hatunceva. Pirmā muzeja vadītāja bija Tatjana Trehdenova, strādāja skolā par interešu izglītības skolotāju, vadīja foto pulciņa nodarbības un koordinēja skolas muzeja darbību.

Pašlaik muzeju vada Vera Verhovska, strādā skolā par muzeja pedagoģi un foto pulciņa vadītāju.

Muzejs veidojās kā skolas vēstures fotohronika. Fotogrāfijās atspoguļota skolas būvniecība, atklāšana, pirmie skolotāji, skolas pasākumi, viesu vizītes, to skaitā pirmā olimpiskā čempiona Igora Vihrova, izglītības ministra Kārļa Greiškalna, Latvijas Republikas Valsts prezidenta Valda Zatlera vizīte.

Skolas muzejā strādā skolas aktīvs, kas sastāv no pamatskolas un vidusskolas skolēniem. Viņi gatavo tematiskās izstādes, veltītas gan valsts svētkiem, gan tautas tradīcijām.

Sākumskolas korpusā muzejs izmanto speciālu telpu izstādes organizēšanai. 2012.  gadā muzeja telpā tika veikti remontdarbi, muzejs aprīkots ar jaunām mēbelēm. Muzeja telpas tiek izmantotas skolas parlamenta sēdēm, kā arī administrācijas un metodiskās jomas vadītājiem.

Skolas muzeja foto ekspozīcija izvietota ne tikai muzeja telpās, bet arī citās skolas telpās.

Skolas muzeja dalībnieki piedalījās Rīgas vispārējās izglītības iestāžu skolu vēstures muzeju skatēs, pilsētas festivālā “Interesanti dažādībā – vienoti Latvijai”.

2020. gada vasarā tika veikta muzeja rekonstrukcija.

• Muzejā īpaša ekspozīcija veltīta foto un kino vēsturei. Ir izveidota 20. gadsimta 80. gadu foto laboratorija. Foto ekspozīcijas pamatus ielika skolotāja T.Trehdenova.
  • Skolotāja V.Verhovska izveidoja muzejā ekspozīciju, veltītu Rīgas porcelāna rūpnīcas izstrādājumiem.