Adrese: Skuju iela 11, Ziemeļu rajons, Rīga

Skolas muzeja dibināšanas gads.

Rīgas 31. vidusskolas muzejs dibināts 1970. gadā.

Muzeja darbības mērķi.

Izzināt un apkopot Vecmīlgrāvja vēsturi.

Izzināt Rīgas 31. vidusskolas vēsturi.

Muzeja dibinātāja / pirmā vadītāja.

Olga Ziemele, Rīgas 31. vidusskolas vēstures skolotāja. Liels Olgas Ziemeles mūža ieguldījums ir savāktais vēstures materiāls par Vecmīlgrāvi, Vecāķiem, Mangaļsalu, par latviešu pirmā mecenāta Augusta Dombrovska dzīvi un darbību un par Ziemeļblāzmu.

Muzeja darba turpinātāji.

Mirdza Urne, Asja Līdaka, Dzintra Bogdanoviča. Šajā laikā tiek noorganizēts bijušo skolotāju salidojums.

Muzeja tagadējie vadītāji.

Andris Grablovskis, muzeja vadītājs, muzeja pedagoģe Anda Sīmane. Viņu vadībā darbojas skolēni – gidi, ar skolas un apkārtnes vēsturi tiek iepazīstināti visi interesenti.

Īsa muzeja vēsture.

1970. gadā skolas ēkā Skuju ielā 29 tika atklāts muzejs. 1974. gadā šo muzeju pārveidoja par Tautas rakstnieka Viļa Lāča piemiņas un novadpētniecības muzeju. Muzejs Latvijas Muzeju asociācijā ir no 1999. gada. Šo muzeju līdz 1999. gadam vadīja vēstures skolotāja Olga Ziemele. Arī pēc skolotājas aiziešanas mūžībā muzejs turpina darboties kā aktīvs kultūrass centrs ne tikaio skolā, bet arī mikrorajonā.

Skolas muzejā glabājas liels skaits vēstures materiālu, kas stāsta par skolas un tuvākās apkārtnes dzīvi, dažādi dokumenti, atmiņu stāstījumi, fotoattēli, etnogrāfiskie priekšmeti, kas parāda zvejniecības attīstību. Ir apkopoti materiāli par izglītības sākumu Vecmīlgrāvī.

Muzeja nozīmīgākie vai īpašākie eksponāti.

  • Olgas Ziemeles vēsturisks darbs par Vecmīlgrāvi no 13. Gs. līdz 1939. gadam.
  • Rīgas 31. vidusskolas literārais žurnāls vairākos sējumos: “MANA BALTĀ BURA”.