Adrese: Vietalvas iela 15, Latgales priekšpilsēta, Rīga

Skolas muzeja dibināšanas gads.

Skolas muzejs dibināts 2017. gadā.

Muzeja darbības mērķis.

Apkopot, uzkrāt un izplatīt informāciju par skolas rašanos, vēsturi, tradīcijām un notikumiem skolā.

Muzeja dibinātāja / pirmā vadītāja.

Oksana Semjonova, muzeja vadītāja no 2017. gada līdz 2019. gadam.

Muzeja tagadējā vadītāja.

Kopš 2019. gada muzeju vada skolotāja Gunita Romanovska. Ir apkopoti visi materiāli. Izveidota prezentācija. Organizētas skolas muzeja izstādes 2 reizes gadā. Piesaistīti skolēni. Signēti visi uzkrātie materiāli.

Īsa muzeja vēsture.

Muzejs savu darbību sāka 2017. gadā, kad Oksana Semjonova uzsāka muzeja veidošanu, sāka uzkrāt materiālus, taču izstādes netika rīkotas. Bija savākti ļoti daudz dažāda veida materiāli – pārsvarā fotogrāfijas, skolēnu darbi, informācija par skolas beidzējiem.

Kad muzeja vadību pārņēma Gunita Romanovska, pirmais gads pagāja grupējot un signējot visus savāktos materiālus, parādījās arī materiālas lietas, kuras skolā pirms tam bija izkaisītas pa dažādiem kabinetiem. Skolas muzejā nonāca arī vērtīgi dāvinājumi skolai, gleznas un vēl dažādi priekšmeti. No tā visa tika veidota pirmā ekspozīcija. Muzeja skatē tika atzinīgi novērtēts ieguldītais darbs, jo patiešām bija izdarīts daudz.

Muzejs turpināja attīstīties, tika uzkrāti arvien jauni materiāli, veidotas tematiskās izstādes “Izgaismo Brīvības pieminekli”, “Dziedam un dejojam Latvijai”. Jaunās tematiskās izstādes tika veidotas, balstoties uz muzeja darbā iesaistīto skolēnu idejām. Viņi rosināja katru klasi piedalīties muzeja ekspozīcijas veidošanā. Tika gatavoti gan plakāti, gan referāti, gan maketi, u. tml.

Muzeja nozīmīgākie vai īpašākie eksponāti.

  • Sergeja Žoltoka glezna. Kāds mākslinieks Amerikā uzgleznoja S. Žoltoka portretu un vēlējās to pārdot pašam Sergejam, bet Sergejs viņam atteica. Mākslinieks tomēr vēlējās, lai glezna nonāktu S. Žoltoka ģimenē, un tāpēc to uzdāvināja ģimenei. Savukārt ģimene to uzdāvināja skolai.
  • Dāvinājums “Kuģis”. Dāvinājums skolai no Šķirotavas cietuma ieslodzītajiem, jo skolas skolotāji ilgus gadus mācīja Šķirotavas cietuma ieslodzītos. Šķirotavas cietuma ieslodzītie to veidoja tieši kā dāvinājumu S. Žoltoka vidusskolai.