97125plakatsimpozij2013

Šovasar, no 26.līdz 29.jūnijam Rīgas Skolu muzeja pārstāvjiem bija iespēja piedalīties 15.Starptautiskajā skolu muzeju simpozijā, kas norisinājās Slovēnija galvaspilsētā Ļubļanā. Simpozijā piedalījās 90 dalībnieki, pārstāvot 31 valsti – galvenokārt Eiropas valstis, bet tālākie dalībnieki bija mērojuši ceļu no Nigērijas, Brazīlijas, Japānas un Austrālijas.

Darbs norisinājās gan kopējās sesijās, gan sekcijās, un kopumā trijās dienās simpozija dalībniekiem bija iespēja noklausīties 67 ziņojumus par skolu muzeju vēsturi, tagadni un nākotnes iecerēm, par izciliem pedagogiem un skolotāju apvienībām, to vietu un lomu sociālo satricinājumu un diktatūru laikā, par muzeja lomu mūsdienu pasaulē. Simpozija organizatori bija domājuši arī par Ļubļanas vecpilsētas, cietokšņa apskates un Ļubļanas Skolu muzeja apmeklējumu. Aizraujošs izbrauciens pa Ļubļanicas upi, kura šķērso pilsētu un nejauša klātbūtne Ļubļanas mūzikas festivāla atklāšanā noteikti paspilgtināja simpozija dalībnieku iespaidus. Nākošais 16.Starptautiskais skolu muzeju simpozijs risināsies pēc diviem gadiem – 2015.gadā tālajā Austrālijā.